Що таке блок підготовки повітря та його призначення
У будь-якій пневмосистемі важливою деталлю є блок підготовки повітря. Саме цей вузол забезпечує подачу сухого та чистого повітря, що продовжує термін служби пневмообладнання.
Конструкція та принцип дії
Блок підготовки повітря складається з таких основних деталей:
- спеціальні фільтри, які не тільки очищають, а й можуть осушувати повітря;
- регулятори, які контролюють та регулюють тиск у системі;
- маслорозпилювачі дозволяють розпорошити масло для мастила деталей, що труться рівномірно і швидко.
Вибирати їх слід за кількома критеріями:
- робочий тиск;
- рівень та ступінь фільтрації;
- можливість регулювати показники тиску;
- діаметри входу та виходу;
- габаритні розміри.
Саме за цими параметрами варто вибирати блоки для пневмообладнання. Найпростішим вважається блок, що складається з фільтра-регулятора, який зазвичай має клапани для скидання і включення. У блоках також може бути манометр, конденсатовідвідник, зворотний клапан та ін. Збирати блок необхідно в наступній послідовності: в першу чергу ставлять клапан включення, далі розміщують фільтри по черзі, залежно від ступеня очищення, потім встановлюють розгалужувачі в тих випадках, коли необхідно розподілити потік повітря, а після фільтрів ставлять регулятор тиску.
Регулятор тиску розміщують за фільтром, враховуючи при цьому втрати. Бюджетні моделі можуть мати дешевий аналог у вигляді грубого фільтра-регулятора. Тут регулятор поєднується з фільтром, тільки після цього встановлюють тонкі фільтри. У такому блоці манометр показуватиме тиск відразу після грубого фільтра, але за фактом, після тонкого воно падає, оскільки він чинить значний опір.
Для безпечного та правильного функціонування блоки необхідно розміщувати вертикально. Якщо в блоці немає автоматичного відводника конденсату, тоді важливо уважно стежити за рівнем утворення конденсату. Дуже уважно варто віднести до олії розприскувача, адже в неї необхідно заправляти тільки спеціальну олію для пневмообладнання. В результаті тривалої роботи можуть накопичуватися відкладення, тому важливо періодично промивати всі начинки системи.
Блоки призначені для ефективного видалення вологи зі стисненого повітря, пилу, бруду, неприємні запахи, адсорбують аерозолі, розпорошують олію та створюють необхідний робочий тиск у пневмообладнанні. При виборі блоків важливо звертати увагу на умови експлуатації.