Поради щодо встановки теплої підлоги у ванній кімнаті

29.11.2023, 16:31

Одна з переваг електричної теплої підлоги полягає у тому, що її можна встановлювати у будь-яких типах кімнат.

В тому числі і в зонах з підвищеною вологістю, наприклад у ванній кімнаті. Найчастіше там встановлюється керамічна плитка – холодне підлогове покриття, по якому не сильно комфортно пересуватися босоніж.

Тепла підлога помітно покращує ситуацію, створює комфортний мікроклімат та дозволяє швидко прогріти підлогове покриття і приміщення в цілому. Головне не лише обрати якісну систему та розрахувати актуальні для вас характеристики на teploman.com.ua, але й уникнути найбільш поширених помилок, про які ми і поговоримо далі.

Не встановлюйте одну систему теплої підлоги на дві кімнати

Часто ванна кімната, наприклад має вихід до коридору. І в такому разі люди вирішують встановити одну систему підлогового покриття. Тобто прокласти загальні нагрівальні мати і поставити один терморегулятор на дві кімнати.

Втім, це неефективно. Адже у кожному приміщенні має бути своя окремо розрахована система з індивідуальним контролем температури нагрівання підлогового покриття.

Обов’язково накресліть схему розташування теплої підлоги

Здається, ванна кімната доволі маленька. І тому не обов’язково ретельно продумувати план розміщення теплої підлоги. Втім, це велика помилка. Адже у будь-якої системи існують певні обмеження:

  1. На теплу підлогу не можна ставити важку побутову техніку. Тому завчасно потрібно визначитися, де буде розташовуватися пральна машина.
  2. Датчик тепла повинен встановлюватися на певній відстані від стіни. І це також потрібно враховувати до початку монтажу теплої підлоги.
  3. При встановленні сантехніки на нагрівальні кабелі можна пошкодити систему і вивести її з ладу.

Не забувайте про теплоізоляцію

Нагрівальні мати або кабелі в ванні прогрівають не лише підлогове покриття але й саму кімнату. Втім, буває так, що ви встановили потужну систему – а усе тепло йде донизу вашим сусідам. Це пояснюється відсутністю якісно продуманої системи теплоізоляції.

Обов’язково встановіть екструдований пінополістирол або інший тип утеплювача. Головне переконайтеся, що він відрізняється високими показниками вологостійкості.

Завчасно оберіть метод встановлення системи

Найбільш надійним та безпечним є вологий монтаж теплої підлоги, який здійснюється безпосередньо у бетонну стяжку. Втім, це актуально лише на етапі, коли в приміщенні робиться капітальний ремонт.

У інших ситуаціях встановлювати нагрівальні елементи можна у плитковий клей.

У чому перевага монтажу нагрівального кабелю у бетонну стяжку? Так він буде максимально захищеним від впливу вологи. До того ж подібний принцип розташування дозволить якісніше прогрівати підлогове покриття. Так, на обігрів потрібно буде більше часу, і керамічна плитка нагріється десь за 2-3 години. Втім, і вистигати тепле підлогове покриття буде набагато повільніше навіть після вимкнення системи. Адже її знизу буде підігрівати тепла бетонна стяжка.

Похожие статьи