Як обладнати літній майданчик кафе та декілька порад

18.06.2023, 14:32

Літнє кафе може мати низку кавових столиків або кілька зон зі сценою та баром. Все залежить від концепції та розрахунку окупності закладу.

Літня тераса — це окрема зала, яка може вміщувати більше відвідувачів, ніж ресторан.

Мал. 1 Літній майданчик для кафе

Зміст:

 1. Популярність літніх майданчиків
 2. Вимоги що до встановлення літніх споруд
 3. Які об’єкти розміщують на майданчику
 4. Дизайн-проект літнього кафе
 5. Конструкція літньої тераси

Популярність літніх майданчиків

Мал. 2 Літній майданчик ресторану

З настанням тепла стають популярними літні майданчики кафе та ресторанів. Відвідувачам приємно розміститися на вулиці, насолоджуючись природою та спостерігаючи за життям міста.

На терасі більш вільна невимушена атмосфера, що не потребує особливого дрескоду. На літньому майданчику часто обладнано місце для домашніх тварин. Рекламні біл-борди приваблюють додаткових відвідувачів. Для кафе та ресторанів надається можливість отримати більше клієнтів, підвищити престижність та популярність закладу.

Вимоги до встановлення літніх споруд

Мал. 3 У розробці мобільне літнє кафе

До літніх терас кафе надаються такі вимоги:

 • Майданчик допускається ставити біля стаціонарних закладів громадського харчування, у межах його фасаду
 • Майданчик не повинен заважати руху пішоходів, мінімальна відстань для проходу становить 1,8 метра. Бажано відокремити перегородкою перехожих від гостей закладу
 • Майданчики повинні мати зручний доступ для людей з обмеженими можливостями (пандуси, поручні тощо)
 • Освітлення не повинно засліплювати перехожих та водіїв транспортних засобів, що проїжджають. Навігація, що світиться, повинна убезпечити експлуатацію тераси в нічний час. Наприклад, підсвічування сходів, сходинок, поручнів
 • Майданчик повинен за необхідності легко демонтуватися. При цьому його конструкція має бути міцною та безпечною.
 • При близькому розташуванні проїжджої частини слід передбачити захисні конструкції (відбійники, стовпчики, огородження з металу для терас) від аварійних ситуацій

Літній майданчик повинен мати можливість встановлення обладнання для захисту від палючого сонця та дощу (парасольки, маркізи). При цьому вони мають бути досить надійно закріплені від вітру.

Стаціонарний дах надає більш високу безпеку та комфорт. Його кріплять на опорні колони та фіксують на фасаді будівлі.

Тераса повинна бути досить просторою щоб була можливість вільно переміщатися відвідувачам та персоналу, мати зручний доступ до холодильних вітрин.

Меблі повинні бути легкими і трансформованими. Наприклад, знімати м’яку частину у разі дощу. На громіздкі вазони та перегородки ставлять колеса для швидкої перестановки

Які об’єкти розміщують на майданчику

Мал. 4 Розробка проекту літнього кафе

На відкритих майданчиках встановлюються такі об’єкти:

Огородження дозволяють створити приватну зону, захищаючи від вуличних жебраків та злодюжок. Часто їх використовують як основу для світильників та квіткових кашпо. Скляні огорожі захищають від вітру і одночасно не загороджують вид на вулиці міста.

Додатковими атрибутами є дошки з меню, підставки під сумки, кулери, зарядні пристрої, вело паркування, місця для куріння тощо..

Дизайн-проект літнього кафе

При розробці дизайну літнього майданчика слід керуватись вимогами для таких об’єктів:

 • Відповідати оформленню фасаду та загальної архітектурної концепції будівлі
 • Не закривати архітектурні елементи та декор будівлі: колони, ліпнина, пілястри. Це також стосується сонцезахисних конструкцій з кріпленням на фасаді (маркізи).

Мал. 5 Вулична тераса

Перед виготовленням літньої тераси виконується дизайн-проект. Дизайн майданчика може бути витриманий у певному стилі та відображати фірмові риси компанії. У відвідувачів має скластися приємне враження про заклад, перш ніж вони потраплять у середину. Розробка проекту дозволяє побудувати терасу з високими функціональними та естетичними якостями.

Визначається місце майданчика, планування, розміщення столиків та обладнання, зручний вхід відвідувачів, переміщення персоналу. В рамках проекту робляться 3d візуалізації з прив’язкою до місцевості та будівлі. З’ясовуються технічні моменти, умови монтажу, примикання та кріплення до фасаду. Іноді дизайн-проект потрібний для узгодження з інвесторами та отримання дозвільних документів.

Конструкція літньої тераси

Мал. 6 Планування літньої тераси

Стаціонарний літній майданчик має основу з підлогою, навіс з колонами та огородження. Таку споруду можна експлуатувати і в холодну погоду, використовуючи обігрівачі. Конструкція майданчика залежить від необхідності розбирання в холодну пору року та ступеня закритості. Каркас робиться з металу, використовуючи тонкостінний профіль. Зайва вага металу збільшує вартість тераси та ускладнює процес розбирання. Підлогу найчастіше виконують із дерева.

Мал. 7 Каркас літнього майданчика ресторану

Компанія БУДІДЕЯ ПЛЮС виконує комплексний благоустрій терас, патіо, вуличного простору. Це різні конструкції та вироби з металу: сходи, огорожі, навіси, вуличні меблі. З типовими рішеннями можна ознайомитись у нашому Інтернет магазині budidea.com. Також виконуємо ексклюзивні замовлення з розробкою дизайну та проектної документації. 12 років активної діяльності компанії дають можливість створювати технологічні та якісні вироби.

Автор статті: Вадим Рибалко, проектант

Похожие статьи