Особливості проведення буріння свердловин на воду

26.07.2023, 14:40

Створення власного джерела води необхідне дачникам, власникам заміських котеджів, фермерам. Процес буріння потребує спеціальної техніки, для вибору місця потрібні знання та проведення певних досліджень.

Звертатися потрібно до фахівців, які мають необхідне обладнання, навички та досвід. Свої послуги пропонує компанія, що обслуговує Київська область.

Правила

Процес буріння є складним, вимагає дотримання цілого ряду вимог:

  1. Необхідно вивчити гідрогеологічні умови території, провести дослідження біля, переглянути відповідні карти будівлі земної кори, щоб точно потрапити на водоносний горизонт із запланованим дебітом залежно від обсягу споживання рідини.
  2. Визначитись з відстанями від житлових будинків, господарських будівель, доріг, інженерних споруд, відкритих водойм, септиків, груп рослин. Існують певні нормативи, яких потрібно дотримуватись.
  3. Вивчається склад ґрунту, визначається глибина свердловини, після чого підбирається методика буріння та техніка для проведення процесу.
  4. Майданчик вирівнюється для розміщення бурильної установки, на ній створюються неглибокі ями з насипом для збирання води, якою промиватиметься свердловина.
  5. Далі проводиться буріння до вибраних глибин.
  6. Якщо свердловина глибока, для її створення потрібно отримання дозволу.

Поради

Для обладнання свердловини та створення повноцінного джерела води знадобиться обсадна труба, занурювальний насос, що з потужністю забезпечує подачу певного об’єму води на всю висоту свердловини. Для транспортування її в будинок чи іншу споруду можна встановити поверхневий насос.

Обов’язково обладнується герметичний кесон у верхній частині свердловини, щоб розмістити всі прилади управління. Кінець обсадної труби у свердловині захищають фільтрами. Занурювальний насос не повинен бути вихровим або вібраційним, щоб не піднімати суспензії. Найкращим варіантом стане відцентровий агрегат.

Обов’язково захищати стінки свердловини, проводити промивання після її створення, поки не піде тільки чиста вода. Рідина збирається в окремі ємності, щоб унеможливити її зворотне попадання в свердловину.

Кесон монтується в ґрунті, засипається землею, щоб запобігти замерзанню води у магістралях. Зверху залишають лише люк для обслуговування обладнання. Перед запуском системи в експлуатацію потрібно перевірити герметичність та забезпечити необхідний тиск рідини.

Похожие статьи