Що потрібно знати про реєстрацію судового рішення про нерухоме майно
В наш час судове рішення підлягає обов’язковій реєстрації з боку держави. Тільки після цього людина може набути права власності.
Дізнайтеся подробиці на https://www.gbu.kyiv.ua/reyestracziya-rishennya-sudu-na-neruhome-majno/ про такий процес, щоб розібратися з його нюансами. Реєстрація рішення суду про нерухоме майно на території України проводиться відповідно до певних правил.
Етапи реєстрації судового рішення
Впоратися з таким завданням можна, якщо слідувати деяким крокам. Розглянемо кожен із них докладніше:
- Отримання рішення суду. Ви маєте отримати на руки офіційний текст рішення суду. У ньому міститься інформація і про нерухомість, і про правовласників.
- Підготовка документації. Потрібно підготувати пакет деяких паперів. Це копія рішення суду про набрання законної сили, заяву про реєстрацію прав на об’єкт, що підтверджують особу заявника документи, довіреність (завіряється у нотаріуса), інша документація.
- Передача документів державному реєстратору. Необхідно звернутися до ЦНАПу або до нотаріуса. Сплатіть збір за процес реєстрації, якщо це передбачено чинним законодавством.
- Перевірка документації реєстратором. Він перевірить одержаний пакет паперів. До уваги беруться всі вимоги, встановлені актуальним законодавством.
- Коригування Державного реєстру прав на нерухомість. Якщо документи пройшли перевірку, реєстратор внесе відповідні коригування до держреєстру.
- Отримання витягу з реєстру. Коли реєстрація закінчиться, ви отримаєте витяг з Державного реєстру прав на нерухомість. Завдяки цьому ваші права на об’єкт будуть підтверджені.
Всі ці етапи дозволять впоратися із відповідними завданнями. Вам пощастить підтвердити свої права на нерухомість після рішення суду.
Які моменти заслуговують на вашу увагу?
Є деякі аспекти, які не варто ігнорувати. Серед основних моментів можна назвати:
- Строки розгляду. У законодавстві передбачено конкретні терміни, в які заяву про реєстрацію має бути розглянуто. Процес може тривати до п’яти днів з моменту отримання ваших документів.
- Відмова у реєстрації. Якщо раптом реєстратор вам відмовив, він повинен підкріпити рішення письмовою відмовою, вказавши всі підстави. Дане рішення ви можете оскаржити в суді, якщо не погоджуєтесь з ним.
- Електронні послуги. На території України передбачено електронні сервіси. Вам вдасться швидко та легко подати документи на реєстрацію прав на нерухомість.
Тепер ви знаєте, як упоратися із питанням без зайвих складнощів. Якщо виникне потреба, зверніться до компанії «ГлобалБуд Юкрейн», щоб отримати допомогу від справжніх професіоналів своєї справи!