Поняття про рідких шпалерах і їх переваги

19.02.2023, 13:28

Чим зазвичай покривають стіни? Шпалери. Шпалерні рулони-декор класичний і зрозумілий. Крім стандартних рулонів існують і рідкі шпалери-сучасний матеріал, що користується незаслужено малою популярністю.

Втім, ситуація поступово виправляється, і зараз купити рідкі шпалери на https://www.domdom.com.ua/ua/ нескладно.

Поняття

Чим рідкі шпалери відрізняються від звичайних? Буквально всім. За способом нанесення вони ближче до штукатурки: суха суміш розводиться водою, потім переноситься на стіну за допомогою шпателя або фарбопульта. Покриття сохне і утворює єдину поверхню.

У чому ж відмінність від штукатурки? Справа в складі. Звичайна і декоративна штукатурка мінеральні: вони складаються з цементу з піском, рідше вапна або гіпсу. В основі рідких шпалер целюлоза-волокно, що отримується з рослин, а піску з цементом взагалі немає. Від води волокна розбухають, а після нанесення утворюють на стінах цілісний шар.

Найдорожчі рідкі шпалери шовкові-з волокнами натуральної бавовни. Вони довговічні, але вигорають на сонячному світлі. Дешевше і практичніше бавовняні. Існують целюлозні, в яких використовуються деревні волокна — найдешевший і недовговічний варіант. Комбіновані, суміш целюлози з бавовною або шовком, одночасно якісні і недорогі.

Гідність

Рідкі шпалери утворюють цілісну поверхню без швів. Не потрібно думати про стикування рулонів. Цілісне покриття тримається довше, його простіше ремонтувати.

Оздоблення легко наноситься навіть на складні поверхні. Криві стіни, кути, складна геометрія? Шпалерам неважливо, вони добре ляжуть.

Асортимент кольорів просто величезний. Є безліч відтінків і фактур. У багатьох рідких шпалерах є декоративні включення-контрастні зерна або волокна, металеві нитки, слюдяна крихта, блискітки. Безмежні дизайнерські можливості.

Покриття погано проводить тепло і звук. Відповідно, в оброблених ними приміщеннях тепліше і не так шумно.

Покриття приємно на дотик. Воно м’яке і тепле, що особливо подобається дітям.

Недостатки

Процес нанесення довгий. Спочатку склад розбухає 10-12 годин, потім довго сохне на стінах — до 48 годин.

При цьому потрібно відкрити вікна, але температура не повинна падати нижче +10°. Відповідно, взимку рідкі шпалери краще не клеїти.

Матеріал погано переносить вологу. Він вбирає її, псується і відвалюється. Тому для санвузла, балкона, робочої зони кухні він не підходить.

Якщо в будинку є кішка, від шпалер доведеться відмовитися. Покриття дуже подобається вихованцям: вони точать об нього кігті і навіть деруться по стінах.

Похожие статьи