Робот-пилосос: іграшка чи корисний девайс

20.06.2023, 16:19

Нікого вже не дивує, що ідеї письменників-фантастів 20-го сторіччя поступово впроваджуються в наше життя, стаючи реальністю.

А як щодо робота-пилососа? Це дійсно корисний побутовий пристрій чи іграшка для сучасних гіків? Давайте розберемося в цьому цікавому питанні.

Що може робот-пилосос

Функціонал цього девайсу може бути різним, але більшість моделей підтримує декілька базових функцій:

  • сухе прибирання;
  • вологе прибирання;
  • миття підлоги.

Деякі розумні пилососи здатні займатися чисткою ковдр, інші можуть мити вікна та навіть виводити плями.

Найдорожчі моделі вміють будувати та запам’ятовувати карту приміщення, що дозволяє їм оминати перешкоди. Є змога також запрограмувати віртуальні перешкоди, щоб заборонити пристрою мати доступ до окремих зон приміщення.

Моделі, облаштовані оптичними камерами, можуть передавати зображення власникам віддалено, суміщаючи обов’язки камери відеоспостереження. Нарешті, топовими агрегатами можна керувати дистанційно, за допомогою пульта чи смартфона.

Переваги роботів-пилососів

Перш за все це економія часу. Такий пристрій може працювати згідно розкладу, використовуючи таймер, в будь-який день тижня.

Якщо ви тримаєте домашніх улюбленців, то знаєте, як важко боротися з шерстю. Ті моделі, які мають цей функціонал, значно спрощують життя.

Можливість дистанційного керування — теж великий плюс. Особливо у непередбачених випадках, коли потрібно прибрати за дитиною, яка щось розсипала чи навела безлад у кімнаті.

Для двоповерхових приміщень краще мати два роботи-пилососи, оскільки вони все ще не здатні пересуватись по сходах.

Слід розуміти, що питання окупності тут не є першочерговим. Але якщо це важливо, то краще купувати такий гаджет для великих квартир, для малогабаритних можна обійтись і звичайним пилососом.

Про недоліки

Оскільки більшість моделей мають круглу форму корпуса, зі зрозумілих причин в кутках вони прибирають погано. Тому краще вибирати квадратні чи прямокутні, але й вони безсилі в кімнатах зі складним плануванням та великою кількістю кутів чи меблів.

Висока вартість — ще один вагомий мінус: якщо ціни на звичайні моделі стартують з позначки в 1500 грн (миючі вартують десь 4-6 тисяч грн), то найдешевша роботизована модель обійдеться вам втроє-вчетверо дорожче (наприклад, роботи-пилососи РобоРок вартують від 9000 грн). І зазвичай вони менш потужні, ніж класичні аналоги.

Нарешті, багато роботизованих моделей зберігає інформацію про приміщення в хмарних сховищах, доступ до яких можуть отримати хакери. Хоча зараз цим нікого не налякаєш, бо й смартфони користуються такими ж сервісами.

Чи варто купувати робот-пилосос?

В цілому це дійсно корисна штука, особливо якщо ви зайнята людина, і у вас немає бажання або не вистачає часу на прибирання у великій квартирі.

Не пожалкуєте ви про таке придбання і у випадку, якщо з вами проживають кішки чи собаки, особливо з довгою шерстю.

Наявність великої кількості ковдр з високим ворсом, порогів чи підлог зі складним рельєфом — вагома причина відмовитись від такої інвестиції, робот-пилосос в таких випадках не допоможе з прибиранням.

Якщо вам банально не вистачає грошей, варто почекати: з часом старі моделі дешевшають, але це не точно.

Похожие статьи