Гідроізоляційні роботи у підвалі: правила та поради

05.04.2023, 20:23

Більшість людей мріють переїхати у власний будинок з тісних і задушливих квартир, щоб побільше часу проводити на свіжому повітрі.

Однак варто пам’ятати про те, що приватне домоволодіння вимагає від людини багато сил і часу, що витрачається в першу чергу на облаштування будинку, а потім підтримки його в належному стані.

Практично всі домовласники будують біля свого житла льоху, навіть незважаючи на особливості розташування. Як би низько не розташовувався будинок, багато хто не боїться будувати додаткові прибудови, враховуючи рівень грунтових вод і високу ймовірність підтоплення в період паводків. У цьому випадку величезну роль відіграють володінні цінними знаннями в цій області і, звичайно ж, навичками. Настійно рекомендується довірити цю серйозну справу професіоналам і замовити гідроізоляційні роботи за доступними розцінками.

Основні правила

Процедура проведення гідроізоляційних робіт передбачає знання і дотримання певних правил. Серед них в першу чергу слід виділити такі, як:

  • в обов’язковому порядку проводяться підготовчі роботи;
  • грунтування передбачає застосування садового розпилювача для більш зручного і рівномірного розподілу;
  • проблемним місцям (системам комунікації, стиків і швах), як правило, приділяється більше уваги;
  • бітумна мастика розподіляється по підлогового покриття за допомогою шпателя;
  • після висихання використовуваних в роботі складом важливо витримати технологічні паузи.

Поради та рекомендації

Принцип роботи переважним чином застосовується щодо підвальних приміщень, а також погребів. Залежно від конкретного випадку використовується той чи інший найбільш підходящий вид гідроізоляції серед популярних різновидів особливу увагу необхідно звернути на такі варіанти, як:

  • напірна-ідеальне рішення для протистояння високим показникам динаміки водного напору;
  • безнапірна — застосовується у виняткових випадках, коли показники динаміки не настільки важливі. Однак тут необхідно стежити за рівнем грунтових вод, тому що існує ймовірність затоплення приміщення всередині;
  • антикапілярна-переважно використовується для створення надійного бар’єру щодо проникнення води і передбачає наявність спеціального заслону;
  • обмазувального типу — в цьому випадку використовуються різноманітні склади (в основі лежить принцип полімеризації з подальшим створенням водоненепроникаючого шару).
Похожие статьи