Поняття про імпульсні клапани та їх призначення

09.12.2022, 20:07

Імпульсний клапан виступає в якості одного з типу запобіжної арматури. Такі компоненти використовуються для обслуговування системи, або окремого трубопроводу при необхідності скинути велику кількість робочої маси в разі підвищеного тиску.

Імпульсні клапани можуть бути декількох типів і характеризуються певними перевагами.

Переваги

Імпульсний клапан характеризується декількома позитивними властивостями:

  1. Механізм володіє автоматичним режимом контролю всієї трубопровідної системи.
  2. Простота у використанні конструкції, її підвищений рівень надійності.
  3. Можливість досягти стабільності певних параметрів контролю і найбільш оптимального режиму функціонувати в місцях монтажу на технологічних об’єктах.
  4. Застосування імпульсного клапана сприяє збільшенню ресурсу функціонування виконавчого пристрою.
  5. Відсутність необхідності у використанні допоміжних джерел енергії.

Призначення

Імпульсні клапани використовуються з метою обслужити систему, або окрему частину трубопровідної комунікації при необхідності скинути велику кількість робочої маси в разі підвищеного тиску.

Імпульсний клапан може виступати в якості складової частини основного, або може виступати в ролі окремого компонента системи.

Використовуються конструкції в промислових системах для перенаправлення робочої маси в інше русло трубопроводу. Це призводить до відкриття і скидання надлишку робочої маси.

Як правило, імпульсні клапани оснащені електромагнітами, призначеними для збільшення показника їх надійності. Також конструкція оснащена електроконтактним манометром, призначеним для відправки імпульсу при підвищеному тиску.

Правила монтажа

Перш ніж приступати до установки імпульсного клапана, необхідно виконати огляд основних механізмів. Також слід виконати підготовку робочого простору, очистивши його від забруднень.

Установка повинна здійснюватися, дотримуючись заздалегідь складених креслень. Основний компонент повинен приварюватися до колектора, дотримуючись його вертикальної вирівняності. Коли процес буде завершено, необхідно провести термічну обробку.

Фіксація патрубка клапана повинна здійснюватися, використовуючи болти, з’єднуючи клапан з формою, що сприймає реактивні зусилля, що утворюються в момент спрацьовування основного клапана. Установка повинна здійснюватися, дотримуючись положення спеціального каркаса, в місці, зручному для обслуговування системи.

Похожие статьи