Малоповерхове будівництво з керамічного блоку: переваги та правила

25.01.2023, 14:58

В будівництві малоповерхових будинків використовують різноманітні матеріали. Серед них великий попит до керамічних блоків.

Це зумовлено їх легкістю та надійністю.

Що собою представляє керамоблок?

Якщо потрібно замовити керамічні блоки та побудувати з них котедж, спочатку потрібно дізнатися про їх властивості та переваги. Керамічний блок виготовляють з глиняної маси та різноманітними добавками. Одним з найважливіших переваг вважається їх щільність та міцність. Завдяки щільній структурі, блоки не поглинають воду та добре витримують атмосферні опади.

Монтаж керамнічних блоків подібен до кладки цегли чи шлакоблоку. Невеликі за розміром блоки кладуть однаково, як звичайну цеглу. Великі стінові блокі кладуть в один шар, а сам процес схож з методом кладки шлако- чи піноблоку. Керамоблоки від цегли відрізняються не тільки розмірами, але й технологією виробництва. Якщо цеглу виготовляють с глиняної маси, то щоб отримати керамоблок, потрібно до суміші добавити ще органічні домішки, наприклад тирса. Це дозволяє зміншити показання теплопровідності.

Підвищенні показання теплоізоляційних властивостей отримуються завдяки наявності пустот у структурі блоку. Міцність керамоблоку дозволяє з них будувати несущі конструкції, одно- та двоповерхові будинки.

Переваги керамічного блоку

Серед переваг варто відокремити:

  1. Можна будувати без додаткого теплоізоляційного слою.
  2. Простий та швидкий процес кладки стін.
  3. Довговічність та міцність. Будинки з такого матеріалу зможуть простояти більш 50 років.
  4. В порівнянні з бетоном або силикатною цеглою, блоки мають малу масу. У таких будинків можна використовувати полегшені варіанти фундаментів. Це зэкономить час будівництва та кошти власника.
  5. Відмінні показання шумоізоляції.
  6. Вогнестійкість.
  7. Не дає усадку, як дерев’яні будинки.
  8. Паропроникність та комфортний мікроклімат внутрі приміщення.

Але варто звернути увагу на те, що блоки легко розбити. Тому потрібно дуже охайно перевозити та тендітно виконувати кладку. Для нарізання використовують пилку типу «алігатор» або стрічкову для більш виразних ліній.

Кладку першого ряду обов’язкого виконувати тільки на рівній поверхні. Для цього використовують цементний розчин з будівельним рівнем. Для зберігання матеріалу від зайвої володи використовують гідроізоляційний шар з рубероїду або плівки.

Похожие статьи