Ключові етапи процедури купівлі нерухомості в Україні

13.07.2021, 09:50

Вибір квартири – складний, відповідальний етап, з яким доводиться мати справу всім, хто мріє про своє житло.

Але величезна пропозиція та ринок нерухомості, який досить стрімко розвивається, може поставити в глухий кут навіть самого уважного покупця. Особливо, якщо у нього немає відповідного досвіду. В рамках даної статті ми розглянемо основні правила вибору та покупки квартири, які аспекти треба брати до уваги при моніторингу ринку. Все, представлені в статті поради, базуються на досвіді ріелторів та самих покупців.

Якщо ж ви бажаєте придбати квартиру в максимально короткий термін, ми радимо перейти на посиланням та купить квартиру на parus-city.lviv.ua/1-kimnatni-kvartyry, обравши серед представлених рішень те, що повністю відповідає вашим потребам.

Початковий етап – пошук квартири

Це найтриваліший та найскладніший етап серед усіх, з якими доведеться зіткнуться покупцеві. Незважаючи на тисячі пропозицій, навіть в рамках невеликого міста, вибрати оптимальне рішення може бути складно.
Відштовхуйтеся в даному питанні від надійності забудовника, якщо купуєте квартиру на первинному ринку.

У нього повинна бути в наявності вся супровідна документація на будівництво об’єкта з зазначеним в ній цільовим призначенням споруди, яка безпосередньо зводиться. Запросити документи можна у відділі продажів. Чесні забудовники люб’язно нададуть її для ознайомлення своїм потенційним покупцям, оскільки вона є гарантією надійності угоди. Більшість документів можна перевірити і самостійно, уточнивши кадастровий номер.

Якщо ви плануєте купувати квартиру на етапі риття котловану, надійність забудовника тут буде виступати ключовим моментом. Співпрацюйте лише з компаніями, які за останні 3-5 років здали в експлуатацію не менше 3 аналогічних комплексів.

Це служить запорукою того, що будівельна компанія не банкрут, та кошти на закінчення будівництва у неї є. Уточнити репутацію забудовника можна декількома способами: за якістю та кількістю зведених будинків або через сарафанне радіо. У другому випадку можна поговорити з друзями та знайомими, які недавно купили житло або почитати відгуки про компанії на тематичних форумах.

Підписання договору купівлі-продажу

Після вибору квартири необхідно переходити до підписання договору про перехід конкретної нерухомості в вашу власність. Він оформляється у нотаріуса та передбачає наявність всієї супровідної документації.

Похожие статьи