Правила перетяжки м’яких меблів та етапи

16.12.2022, 09:10

Перетяжка м’яких меблів є процесом часткової заміни тканини, поролону, каркасу та ін компонентів.

Причиною може бути знос м’яких елементів, поломка та вихід з ладу розкладного механізму, зовнішні видимі ушкодження, осідання місць сидіння, утворення «гнізд», дискомфорт у процесі експлуатації.

Перетяжка та оббивка безпосередньо залежить від виду меблів – диван (ліжко), крісло, стілець, м’який куточок пуфик і т. д. Від цього залежить кількість та тип матеріалів для перетяжки, вартість та необхідний для перетяжки час.

Проте бувають і ситуації, коли меблі вже не підлягають ремонту і виходом є лише покупка нових. В такому разі рекомендуємо вам зазирнути в інтернет-магазин Kram-UA. Тут ви знайдете як вже готові м’які меблі, так і під замовлення. В каталозі представлені варіанти меблів різного оформлення, які підійдуть для будь-якого стилю інтер’єру. А спеціалісти магазину з радістю проконсультують вас щодо правильно догляду за оббивкою ваших м’яких меблів для подовження терміну їх експлуатації без ремонту.

Основні аспекти перетяжки

Перед самою перетяжкою слід визначитися в двох питаннях:

  • З тканиною для оббивки;
  • З внутрішнім наповнювачем.

Тканина підбирається, виходячи з таких її якостей — довговічність, стирання, щільність. Серед численних варіантів слід виділити такі матеріали, як флок, гобелен, шеніл, натуральна шкіра, жаккард, велюр, бавовна, мікрофібра і т. д. Кожен з них має як свої переваги, так і недоліки. Рекомендуємо вам почитати про них більш детально в тематичних статтях про типи матеріалів оббивки м’яких меблів.

Внутрішні наповнювачі також мають велику кількість варіантів — поролон (пінополіуретан), кокосове волокно, синтепон та ін. Властивості та характеристики даних матеріалів можна дізнатися також із відповідної статті.

Процес перетяжки

Після того, як клієнт визначитися з оббивним матеріалом та наповнювачем, здійснюється сама перетяжка. Цей процес включає кілька етапів.

  1. Складання точної карти розкрою – замір меблів та елементів, що підлягають відновленню або заміні. Робиться це в основному вручну майстром. Також можливе застосування комп’ютерних програм.
  2. Розбирання та підготовка до перетяжки — зняття старої тканини, механізмів, заміна поламаних частин, клейка синтепону, здавання старої тканини для зняття мірки та розкрою нової тканини. Після здійснення цих дій меблі стають готовими для перетяжки новим матеріалом.
  3. Забивання меблів новою тканиною.
  4. Складання меблів до повної завершеності, усунення недоліків, можливе також лакування елементів з дерева.

Після закінчення робіт виріб розбирається на частини для зручності перевезення, упаковується та відвозиться клієнту.

Похожие статьи