Ліжко для дому: різновиди та як обирати

05.12.2022, 22:02

Хороший і повноцінний відпочинок – запорука щастя, здоров’я і робочої продуктивності. Якщо людина не висипається, вона не має життєво необхідної енергії, сил.

Саме тому так важливо купити ліжко, відштовхуючись від всіх встановлених правил і порад.

Правила вибору

Купуючи ліжко, особливо важливо враховувати кілька моментів:

  1. Розмір конструкції і її форма. Для правильного вибору слід відштовхуючись від індивідуальних характеристик користувачів ліжка, від розмірів спальної кімнати. Бажано купувати найбільшу модель, яка тільки може розміститися в приміщенні.
  2. Конструкційні особливості. Всі моделі ліжка виконані з основи і каркаса. Нерідко конструкції також складаються з опор, царг і спинок головах і ногах. Сам каркас може бути двох типів – з двома опорними спинками і царгами, або з чотирма царгами і однією навісною спинкою.
  3. Матеріал виробництва. Щоб ліжко прослужило якомога довше, перевагу рекомендується віддавати якісному матеріалу його виробництва, наприклад, деревному масиву, або металу.
  4. Основа конструкції. Підстава надійно фіксується до каркасу ліжка і виступає в якості опори для матраца. Підстава може бути виконана з деревних ламелей, з металу, або з листових компонентів. Найбільш практичними вважаються саме ламелі.
  5. Стиль конструкції. Важливо вибирати ліжко, яке відмінно підійде для стилю оформлення приміщення. Важливо, щоб конструкція гармонійно поєднувалася з дизайном спальної кімнати, доповнювала її і відповідала обраним меблевим конструкціям. Тому рекомендується купувати готовий спальний гарнітур.

Поради

Купуючи ліжко, не варто забувати про наявність підйомних механізмів. Як правило, вони дозволяють облаштовувати ліжко додаткової нішею для зберігання постільних речей. Особливо добре підійдуть такі конструкції для малогабаритних приміщень.

Підйомні механізми можуть бути декількох типів – газліфт, пружинний блок, або ручний механізм. Кожний різновид характеризується індивідуальними перевагами і тривалістю використання. Як правило, найякіснішим і надійним вважається газліфт.

Окрема увага приділяється ліжкам-трансформерам. Такі конструкції підійдуть для невеликих приміщень і можуть бути вбудовані в шафу. Вдень вони утримуються в стіні, не перешкоджаючи переміщенню по кімнаті, а вночі, використовуючи спеціальний механізм, можуть перетворюватися в спальне місце.

Похожие статьи